تبلیغات

تا شهادت ولایت ما رهسپاریم

تــــــــا شـــهــــادت بــــــا ولایـــت مــــا رهــــــسپــــــاریــــم

تــــــــا شـــهــــادت بــــــا ولایـــت مــــا رهــــــسپــــــاریــــم
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک دوستان
گالری عکس شهدای کازرون

 و سرویس های انگلیسی

شمس الدین بورویی

"شمس‌الدین بوروبی " در گفت‌وگو با پایگاه خبری "اسلامیون.نت " به انگیزه خود از حمله سرسختانه علیه سلفیه‌ جهادی اشاره کرد و گفت: باید بین سلف و سلفی‌گری تفاوت قائل شد، چرا که ما به سلف احترام می‌گذاریم و از آنها تقلید می‌کنیم و پیشوایان ما، بزرگان سلف هستند، ولی هدف سلفیه از بین بردن و تغییر مسیر بیداری در جهان اسلام است.

 

وی افزود: سلفیه مدعی است که هدفشان برپایی حکم خدا در زمین است ولی آنان دست پرورده سرویس‌های جاسوسی انگلیس هستند که هم‌اکنون سرویس‌های جاسوسی آمریکا بر آنها نظارت دارند.

رئیس سابق جمعیت خیریه اسلامی تصریح کرد: این فرقه امروز به طرفداری از ظلم و جور، اطاعت از مستبدان و کسانی که طبق حکم خدا حکومت نمی‌کنند، گرایش دارند و حتی فراتر از اینها عمل می‌کنند. من به تازگی در مقاله‌ای مربوط به یکی از سلفی‌ها خواندم که او حکم به وجوب اطاعت از سلطان را داده، هر چند این سلطان کافر باشد. معنای این کلام این است که به چه دلیل مسلمانان برای استقلال فلسطین می‌جنگند؟

وی تصریح کرد: بر اساس این منطق، تمام علمایی که با استعمار همکاری کردند و وطنشان را به استعمار فروختند مجاهدانی هستند که از سلطان اطاعت کردند.

آنان دست پرورده سرویس‌های جاسوسی انگلیس هستند که هم‌اکنون سرویس‌های جاسوسی آمریکا بر آنها نظارت دارند

بوروبی با بیان اینکه این فتوا کشورها را ویران می‌کند و به صلاح استعمارگران است، اظهار داشت: تصور کنید چطور "العبیکان " می‌گوید که جنگ با آمریکایی‌ها در عراق جایز نیست و هر کس با آنها بجنگد از خوارج است. این فتواها گمراه‌کننده است.

وی افزود: "الفقی " رئیس انصار السنة در مصر و از موسسان سلفیه در این کشور، "ابوحنیفه " را که دو سوم مسلمین از او تقلید می‌کنند "مردار " می‌نامد و همچنین سلفیه "امام مالک " را "امام هلاک‌شده " می‌نامند. آنها "امام ابن بادیس " را متهم به ضلالت کردند، "امام الشعراوی "، "الامام حسن البنا "، "الشیخ البوطی "، "الشیخ الصابونی " ، "الشیخ الکبیسی "، "ابو غدة " و "عبدالحمید کشک " را متهم به ضلالت، "السید قطب " را تکفیر و "عبدالحمید کشک " را متهم به "طرقیه " کردند چراکه او "یا الله، یا الله، یا الله " می‌گوید.

این مبلغ برجسته الجزایری اضافه کرد: سلفی‌ها پیروان امامان اربعه را متهم به ضلالت کردند و "امام مقبل الوادعی " یکی از امامان سلفیه در یمن این مطلب را بیان می‌کند که پیروان امامان اربعه نزد ما کافر نیستند ولی جزو بدعت‌گذاران‌اند. آنها همچنین اشاعره، ماتریدیه و همه جمعیت‌های اسلامی را از بدعت‌گذاران می‌دانند.

بوروبی تصریح کرد: ما زمانی که می‌گوییم "ابن تیمیه " یا "البانی " خطا کردند، به کلمه خطا بسنده می‌کنیم و کسی را تکفیر یا بدعت‌گذار و از دایره اهل سنت خارج نمی‌کنیم.

سلفیه

رئیس سابق جمعیت خیریه اسلامی با طرح سئوال‌هایی از قبیل سلفیه در مغرب چه کردند؟ چه کسی قبور امامان ما را به آتش کشیدند؟ چه کسی قبور شهدای ما را ویران کرد؟ چه کسی "امام ذهبی " را در مصر ترور کرد؟ چه کسی تعدادی از امامان، مبلغان و متفکران ما را ترور کرد؟ چه کسی "شیخ صحراوی " را در فرانسه ترور کرد؟ چه کسی "شیخ بوسلیمانی " را در بلیده ذبح کرد؟ آیا مالکیه یا اشاعره او را ذبح کردند؟ ادامه داد: من در اینجا سئوالی را طرح می‌کنم که چرا هیچ جوانی را پیدا نمی‌کنیم که خودش را منفجر کند مگر اینکه او سلفی باشد؟

وی گفت: همه گروه‌های مسلح که کشورها را تخریب می‌کنند، پاکان و صالحان را می‌کشند، زنان را هتک حرمت می‌کنند، مساجد و قبور امامان و علما را به آتش می‌کشند، همه و همه سلفی‌اند.

بوروبی تصریح کرد: سلفیه یک چیز واحدی نیست، در حال حاضر آنها حدود 280 فرقه‌اند که بر یک چیز واحد متفق شدند و در همه چیز اختلاف پیدا کردند. آنها بر گمراه‌کردن یکدیگر متفق شدند و در همه چیز اختلاف دارند و حتی گفتند که باید مذاهب اربعه را از بین ببریم تا امت را در مورد کتاب و سنت متحد کنیم.

این مبلغ الجزایری ایجاد صدها مذهب از سوی سلفی‌ها را عجیب دانست و اظهار داشت: بعد از اینکه مغرب بر مذهب مالکی متحد شد، در حال حاضر صدها طایفه سلفیه می‌بینیم. پس ایجاد وحدت میان امت اسلامی کجا رفت؟

به همین خاطر من سخت مشغول تالیف "قاموس بدعت‌های وهابیت " هستم.

رئیس سابق جمعیت خیریه اسلامی محکوم‌کردن تروریست توسط سلفیه را غیر قابل باور خواند و گفت: آنها بعد از اینکه مطمئن شدند که ارتش و مردم بر تروریست پیروز شدند، محال است تروریست را محکوم کرده باشند.

وی ادامه داد: زمانی که خبر محکوم‌کردن حکام الجزایر و تروریست‌ها توسط "الالبانی " را شنیدیم، وی لباس شرعی به اعمال تروریست‌اش پوشاند. بعد از حدود 13 سال و پس از اینکه مردم الجزایر تروریست را شکست دادند شنیدیم که "الالبانی " در تلویزیون الجزایر تروریست را محکوم می‌کند. در اینجا این سئوال پیش می‌آید که چرا او در آغاز تروریست را محکوم نکرد، همان طور که ما، علمای اهل سنت و جماعت، بزرگان و امامان محکوم کردیم؟

بوروبی در پاسخ به این سئوال که عده‌ای اعتقاد دارند شما با سلفیه ناعادلانه رفتار می‌کنید و اینکه انتقادات شما از یک فکر محض سرچشمه نمی‌گیرد، اظهار داشت: ما ناعادلانه رفتار نمی‌کنیم. اگر مقصود از سلفیه، فهم کتاب و سنت مثل فهم سلف است پیروان امامان اربعه کتاب و سنت را مثل فهم گذشتگان می‌فهمند و آنها مستحق سلفی‌بودن هستند.

این مبلغ الجزایری اضافه کرد: واقعا عجیب است هنگامی که از "مالک " تقلید کنی سلف نامیده نمی‌شوی ولی اگر از "الالبانی " یا "ابن العثیمین " یا "ابن باز " تقلید کردی سلف نامیده می‌شوی. آیا این بدعت نیست؟

وهابیت

وی تصریح کرد: آیا اینکه یکی از مسلمانان بیاید و فرقه ای تاسیس کند که بیشتر امت اسلامی را فریب می‌دهد و گمان کند که این فرقه، فرقه ناجیه است و هر کس که با آن مخالفت کند گمراه و بدعت‌گذار است، بدعت نیست؟ به همین خاطر من سخت مشغول تالیف "قاموس بدعت‌های وهابیت " هستم.

بوروبی منظور خود از "سلفیه " را فرقه‌ای دانست که توسط سرویس‌های جاسوسی انگلیس تشکیل شده است و در ادامه گفت: منظورم فرقه‌ای است که استعمار از آن راضی است. تصور کنید مبلغان در سراسر عالم تعقیب می‌شوند در حالی که اروپا و آمریکا، اقامت و پناهگاه برای شیوخ سلفی فراهم می‌کند.

وی افزود: برای مثال "ابو قتاده " و دیگر شیوخ سلفی ملیت‌های انگلیسی و آمریکایی دارند و حتی تمامی سایت‌های اینترنتی مربوط به سلفیه در آمریکا موجود است.

رئیس سابق جمعیت خیریه اسلامی خاطرنشان کرد: هر کسی که آمریکا از وی راضی می‌شود سلفی‌ها هم از او راضی می‌شوند و هر کسی که آمریکا از او ناراضی می‌شود سلفی‌ها با او می‌جنگند. اما اینکه آنها در سراسر عالم هستند، توهم عوام است.

وی تصریح کرد: سلفی‌ها به عوام گفته‌اند که مذاهب احمدی و شافعی و ابوحنیفه و مالکی را رها کنند، سپس از همین چهار مذهب، مذهب پنجمی را بنا نهادند که هیچ قاعده علمی و بزرگانی که ما آنها را بشناسیم ندارد.

بوروبی با اشاره به اتفاق نظر سلفی‌ها برای گمراه‌کردن اظهار داشت: امت اسلامی باید مراقب این‌گونه مذاهب باشد؛ مذاهبی که سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس آنها را ساخته‌اند، همین سرویس‌هایی هستند که در گذشته پشت پرده نشات گرفتن "بهائیت " و "قادیانیه " بوده‌اند.

رئیس سابق جمعیت خیریه اسلامی در پایان به ارزیابی آینده سلفیه در الجزایر پرداخت و گفت: آینده این جریان رو به زوال است، چراکه باطل امکان ندارد باقی بماند.خدا را شکر که مردم این مسائل را فهمیده‌اند و در حال حاضر با استفاده از کتاب‌ها و مبلغانی که به روشنگری می‌پردازند، قدرت تمییز حق و باطل را دارند و من مطمئنم که جریان سلیفه رو به نابودی است.

.: Weblog Themes By Montazer110 :.

درباره وبلاگ


بارخدایا! به من ایمانی عطا کن که در آن شعور و شهادتی باشد که با شهامت عجین شده باشد.

یا ابا صالح المهدی ادرکنی ادرکنی؛یا ابوالفضل(ع)

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
طراح قالب
شهدای کازرون
دیگر امکانات

تا شهادت با ولایت ما رهسپاریم